Licz na zieleń! Konkurs dla szkół

Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi w Łodzi, Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi nr 2 w Poznaniu oraz Szkoła Podstawowa nr 80 w Krakowie -  to szkoły, przy których powstały ogródki Licz na zieleń! Zwycięskie drużyny i ich opiekunowie wzięli aktywny udział w dopracowaniu swoich projektów i ich realizacji. Gratulujemy!

Celem konkursu dla szkół, było zachęcenie uczniów i uczennic z Poznania, Łodzi oraz Krakowa do zazielenienia terenów swoich szkół. W Poznaniu bezkonkurencyjny okazał się projekt Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi nr 2.

Zobacz zwycięski projekt z Poznania

W Łodzi, czteroosobowe jury w składzie: dr Marzena Suchocka (SGGW), Agnieszka Czachowska (architektka krajobrazu), Karolina Maliszewska (Fundacja Sendzimira) i Elżbieta Kopałka (Stowarzyszenie posŁódź) debatowało nad - wstępnie ocenionymi przez internautów - projektami z łódzkich gimnazjów. Ostatecznie wygrał projekt Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi w Łodzi. Jury doceniło plastyczne zaangażowanie zespołu konkursowego, a także ciekawie zaplanowaną aranżację przestrzeni, która w tej chwili otacza szkołę oraz uwzględnienie w projekcie materiałów recyklingowych.

Zobacz zwycięski projekt z Łodzi

W Krakowie, w ramach projektu zaprzyjaźnionej organizacji Centrum Kultury im. C. K. Norwida "Młodym okiem na zieleń", zrealizowaliśmy aleję dendrologiczną przy Szkole Podstawowej nr 80. Zwycięskie projekty zostały dopracowane i zrealizowane. Serdecznie dziękujemy pozostałym zespołom konkursowym i mamy nadzieję, że ich praca zostanie dostrzeżona przez szkoły i zrealizowana np. za pomocą środków z miasta lub z budżetu szkoły.

Zobacz zdjęcia z realizacji zwycięskich projektów!

Szkoły i inne instytucje zainteresowane zazielenieniem swoich terenów - zapraszamy do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi, które Fundacja Sendzimira przygotowała dla uczestników/uczestniczek konkursu dla szkół:

 Weź udział w projekcie Licz na zieleń